Špičkové privátní bankovnictví

Je hezké, když se daří penězům. Ještě hezčí, když i lidem.

  • Nejširší servis ve střední a východní Evropě
  • Rostoucí počet klientů
  • Prestižní mezinárodní ocenění

Podle magazínu The Banker jsme ve střední a východní Evropě nejlepší

  • Skupina Erste Group získala ocenění magazínů The Banker a PWM jako „Nejlepší banka v oboru privátního bankovnictví ve střední a východní Evropě“
  • Erste Bank Oesterreich je podle nich „Nejlepší banka v sektoru privátního bankovnictví v Rakousku“Oborová periodika z oblasti finančnictví nám v roce 2016 při udělování cen Private Banking Awards v Londýně opravdu přála.

 

„Je nám ctí, že magazíny The Banker a PWM ocenily naši dlouhou tradici v poskytování špičkových bankovních služeb ve střední a východní Evropě. Bez ohledu na to, o který z našich trhů se jedná, zákazníci dostávají individuální podporu a investiční poradenství na nejvyšší úrovni, plně využívají pečlivě připravené lokální i mezinárodní školení i výběr našich poradců pro privátní bankovnictví,“ vysvětluje příčiny úspěchu Wolfgang Traindl, ředitel Erste Group pro privátní bankovnictví a institucionální klienty.

 

Porota složená z odborníků na privátní bankovnictví a wealth management porovnávala více než 120 bank z 60 zemí. Zvažovala klíčové ukazatele výkonnosti, jako jsou řízení portfolia, alokace aktiv, due diligence, řízení rizik, strategie pro růst, péče o zákazníky, etické faktory, obchodní modely, věrnost zaměstnanců a inovace. Skupina Erste v uvedených kategoriích zvítězila, protože „je se 7 000 klientů v Rakousku a dalšími 9 000 klientů v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a Rumunsku vedoucí bankou v sektoru privátního bankovnictví v Rakousku i ve střední a východní Evropě. Počet klientů privátního bankovnictví vykazuje se 3,5 až 4 procenty za několik uplynulých let zdravý růst.“

Specializovaný měsíčník na bankovnictví The Banker vydává v Londýně skupina Financial Times. Ceny a hodnocení, které uděluje, mají mezinárodní prestiž. Do stejné skupiny patří i magazín PWM Profesional Wealth Management. Klientům přináší informace o produktech, vývoji na trhu, daňových otázkách i fondech.