Investice s rozhledem

Za dobrým rozhodnutím bývá hodně práce. Nechte ji na nás

 • Špičkové poradenství
 • Znalost světových trhů
 • Kvalitní správa aktiv

Investiční filozofie

Partnerský koncept založený na vzájemné důvěře

V Erste Private Banking víme, jak náročné je vytvořit, rozvíjet a posilovat silný partnerský vztah mezi klientem a bankou. Naprosto nezbytná je přitom výrazná přidaná hodnota pro klienta. Při všem, co děláme, vycházíme z jednoduché myšlenky. Jsme tu pro klienta a nikoliv klient pro nás.

Respektujeme přání, cíle i potřeby našich klientů

Naší velkou předností je špičkový poradenský servis při zhodnocení prostředků. Snažíme se klientovi co nejvíc naslouchat, abychom ho dobře poznali a dokonale pochopili jeho potřeby, přání a cíle. Není důležité, jestli si naše investiční řešení koupíte. Je však nezbytné, aby odpovídalo Vaší životní situaci a naplnilo Vaše očekávání. Teprve pak Vám můžeme ideální řešení doporučit.

Investiční poradenství

„Neprodáváme investiční produkty. Chceme poznat vaše potřeby, představy
a očekávání a společně pro vás najít OPTIMÁLNÍ INVESTIČNÍ ŘEŠENÍ.“

Mezi běžným prodejem investičních produktů a naším poradenství je zásadní rozdíl. Chceme především klienta dobře poznat. Proto Vám vždy nejprve důkladně nasloucháme, abychom zjistili, jaké řešení pro Vás bude nejvhodnější. Ke každému přistupujeme pečlivě a individuálně, abychom za našimi doporučeními mohli pevně stát.

Budování investičního portfolia je dlouhodobý proces. Využíváme při něm široké analytické zázemí celé finanční skupiny Erste Group Bank. Naše modely postavené na dlouhodobé strategické a taktické alokaci aktiv s otevřenou investiční architekturou plně zohledňují dění na finančních trzích.
Aktuální investiční nápady promítáme do tvorby investičních produktů. Vytváříme tak klientská portfolia, která pružně využívají nejlepší příležitosti pro zhodnocení Vašich prostředků. Díky široké škále produktů renomovaných investičních správců světa jsou tato portfolia velmi kvalitně rozložená.
Chceme, abyste měli nad svěřenými prostředky neustálý přehled. Vysoce profesionální privátní bankéři Erste Private banking Vás budou průběžně informovat o dění na finančních trzích a starat se o rebalancování portfolia.

Správa majetku/aktiv

Převzetí odpovědnosti za správu vlastního majetku je náročný úkol, který vyžaduje mnoho znalostí podpořených kvalitním investičním know-how, a v neposlední řadě také hodně času.
Erste Private Banking má profesionální tým expertů, který za Vás převezme správu vašeho majetku a postará o naplnění Vašich přání a cílů.

Po společném stanovení Vaší osobní investiční strategie se o svěřené prostředky stará zkušený portfolio manažer. Aktivně řídí stanovenou investiční strategii a realizuje obchody s cennými papíry v předem definovaných, smluvně závazných mantinelech. Vyhledává ty nejzajímavější investiční příležitosti napříč kapitálovými trhy a ty nejvýhodnější profesionálně realizuje. Samozřejmostí je pak vysoce kvalitní, podrobný a transparentní reporting, díky kterému máte přehled o vývoji svého majetku.

Široké spektrum investiční řešení a strategií:

 • Modelová privátní portfolia od 5 milionů Kč
 • Variabilní privátní portfolia od 10 milionů Kč
 • Individuální privátní portfolia od 25 milionů Kč

Strategie uskutečňujeme v korunách, amerických dolarech, eurech, švýcarských francích a podle dohody i v dalších měnách.

Správcem našich klientských portfolií v celkové hodnotě více než 120 miliard korun je Erste Asset Management GmbH, pobočka Česká republika. Patří mezi členy Erste Group a nabízí služby retailové, privátní i institucionální klientele. Špičkovou úroveň servisu této společnosti potvrzuje několik ocenění.

 • V roce 2015 porota odborného mezinárodního časopisu The European vyzdvihla dlouhodobě vysokou kvalitu investičního procesu a celé správy aktiv a zvolila ji nejlepší investiční společností ve střední a východní Evropě pro daný rok
 • Podobné ocenění získala také od renomovaného zahraničního periodika World Finance

Private Equity

Našim klientům umožňujeme vstup do světa private equity investic. Zpřístupňujeme tak specifickou a netradiční oblast pro zhodnocení majetku, která v posledních letech nabývá na významu i ve středoevropském regionu.

Podstata private equity spočívá v střednědobých až dlouhodobých investicích do společností, které nejsou obchodovány na veřejných trzích. Převážně jde o investice do kapitálu těchto společností. Investice se typicky zaměřují na dobře fungující malé a středně velké podniky se zajímavou nabídkou výrobků a služeb, vysoce kvalifikovaným managementem a slibným potenciálem růstu ve svém segmentu. Cílem je růst hodnoty společností, jejich následný odprodej a realizace výnosu.

Velká většina private equity investic probíhá prostřednictvím private equity fondů, které jsou zpravidla zřizovány na dobu určitou, přičemž se jedná o fondy kvalifikovaných investorů. Investičním cílem je dosažení nadprůměrných výnosů za cenu vyššího rizika a nižší likvidity.

Private Equity fondů využívají zejména bohatí individuální investoři, a institucionální investoři z řad bank, penzijních fondů, pojišťoven, jako formu investice do vysoce inovativních a progresivních společností.

Investování on-line

Žijeme v „on-line“ světě. Jeho dynamika a rychlost neodmyslitelně patří i k obchodování na kapitálových trzích. Desetitisíce on-line investičních příležitostí nabízíme klientům i v Erste Private Banking prostřednictvím specializovaných služeb Investiční makléř ČS a služby TraderGO.

Služba Investiční makléř ČS umožňuje jednoduché telefonické obchodování na finančních trzích. Náš investiční makléř ČS po nezbytné identifikaci přijme Vaše pokyny k nákupu či prodeji cenných papírů, zabezpečí měnové konverze na Vašich investičních účtech a převede peníze nezbytné pro vypořádání. Díky této službě můžete obchodovat na Burze cenných papírů Praha a většině světových burz.
To vše za maximální podpory analytiků České spořitelny a celé finanční skupiny Erste Group.

Služba TraderGO ve spolupráci s dánskou SAXO Bank nabízí neomezený přístup na finanční trhy a obchodování s investičními nástroji v reálném čase. Špičková obchodní platforma umožňuje nakupovat akcie, akciové indexy, fondy, měny či komodity. Zkušený i začínající „trader“ ocení širokou škálu produktů od standardního burzovního obchodování s akciemi či ETF a ETC, přes Forex, CFD’s a Futures kontrakty až po pokročilé opční či forwardové kontrakty.

Investiční zlato

Široké spektrum investičních příležitostí nesmí opomíjet alternativní možnosti pro zhodnocení majetku. Mezi takovéto možnosti bezpochyby patří zlaté investiční slitky. Zlato, které je odedávna pokládáno za cenné, ušlechtilé a hodnotné patří totiž po staletí mezi tradiční uchovatele hodnoty.
Nabízíme zlaté slitky nejvyšší kvality od společnosti MÜNZE ÖSTERREICH s ražbou lipicánského koně, která je i bezpečnostním prvkem, tzv. KINEBAR®. Aby garantovala pravost a vysokou hodnotu slitků, začala společnost MÜNZE ÖSTERREICH při jejich výrobě podle standardu „Good Delivery“ spolupracovat se švýcarským podnikem ARGOR-HERAEUS SA.

 • Standard Good Delivery zaručuje díky metalurgickému postupu naprosto stejný tvar, hmotnost a velikost
 • Tyto slitky lze snadno přepravovat a jinak s nimi nakládat
 • K obchodování nabízíme pouze produkty z rafinerií a razíren mincí s vysokou kvalitou
 • Na slitcích jsou vždy údaje o ryzosti, značka výrobce a jedinečné číslo kusu

Služby pro samostatné investory

Jako jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů privátních bankovních služeb v regionu střední Evropy nabízíme špičkové expertní a analytické zázemí. Poskytujeme profesionální podporu pro Vaše samostatné obchody s investičními nástroji.

Dostanete se s námi na celosvětové kapitálové trhy, které nabízejí nepřeberné množství investičních příležitostí. Dokážeme díky tomu vyjít vstříc všem, kdo mají silný názor a jasnou představu o složení svého investičního portfolia.

 • Díky otevřené architektuře mají naši klienti možnost investovat do podílových fondů renomovaných světových správců, jako jsou Fidelity Worldwide Investment, Franklin Templeton Investments, BNP Paribas Investment Partners, NN Investment Partners, Allianz Global Investors či Erste Asset Management.
 • Především konzervativní investory zaujme široká nabídka dluhopisů a strukturovaných dluhopisových nástrojů. Neomezujeme se pouze na dluhopisy vydávané finanční skupinou Erste Bank, ale zpřístupňujeme také státní dluhopisy a dluhopisy významných společností a bank jako jsou Citibank, BNP Paribas či Commerzbank.
 • Dynamicky orientovaní klienti ocení bohatou emisní aktivitu Investičních certifikátů, které umožňují investovat téměř do všech tržních segmentů a podkladových aktiv. K dispozici jsou Bonusové a Indexové certifikáty a tzv. Turbo short či Turbo long.
 • Klientům Erste Private Banking poskytujeme individuální úrokové sazby a individuální směnné kurzy.