Půjčit se dá i umění. S Artotékou a Erste Private Banking

David Böhm, Jiří Franta, The Greatest Education Atraction, 2013 © Moravská galerie

Snažíme se propojit svět umění a vzdělávání s oblastí privátního bankovnictví. Někteří naši klienti podporují umělce či investují do jejich děl a my jim ve spolupráci s Moravskou galerií chceme pomoci se orientovat v uměleckém prostředí. Jsme rádi, že jako partneři můžeme být u zrodu projektu Artotéka. Jde o zajímavý způsob kultivace společenského prostředí a zvyšování povědomí o přínosu současného výtvarného umění. Nákup výtvarných děl do sbírky Artotéka rovněž podporuje tvorbu současných autorů.

Umělecká díla jsou zajímavou investičních příležitostí, jejich hlavním smyslem je však inspirovat a zušlechťovat naše životy. Díky projektu Artotéka Moravské galerie Brno si lidé mohou kus umění výhodně půjčit k sobě domů nebo do kanceláře až na šest měsíců. Jako jedni z prvních se takto potěšili bankéři i klienti našeho centra privátního bankovnictví v Brně, které si objednalo několik obrazů.

Jak funguje Artotéka?

  • Jde o neziskový projekt Centra nových strategií muzejní prezentace při Moravské galerii v Brně, který startuje počátkem roku 2017, a který jsme se rozhodli finančně podpořit
  • Nabízí k zapůjčení soubor prací na papíře (grafiky, kresby, akvarely, fotografie), ale i rozměrnější malby na plátně
  • Půjčovat si je mohou jednotlivci i firmy
  • V případě zájmu galerie zařídí i transport, instalaci a deinstalaci díla